Obion County Youth Basketball

Obion County Youth Basketball

Obion County Youth Basketball League results from Saturday.
———
1st-2nd Grade Boys
Farm Bureau 48, Bunge 11
FB: Ethan Tolbert 17, Emerson Fussell 11, Colton Shaw 9, Ben Brady 7, Warren Malone 4.
Bunge: Ben Harris Kail 6, Klay Cunningham 5.
Vaughn Electric 31, Wee Play 16
VE: Dustin Pollard 13, Drake Terrell 10, Colby Terry 4, Ethan Burke 3, Evan Alexander 1.
WP: Chandler Yates 12, Zach Phillips 2, Seth Pollack 1, Isaac Parnell 1.
McCoy Medical 16, Zoo T’s 8
MM: Jace Richardson 6, Mica Cavender 5, Ashton Chessor 4, Blake Blankenship 1.
ZT: Nathan Hamilton 4, Braden Gailbraith 3, Chance Bumpus 1.
———
1st-2nd Grade Girls
Foundation Bank 17, Kohler 7
FB: Bryleigh Travis 7, Jill Caldwell 5, Madeline Foggie 4, Lanie Fusselll 1.
Kohler: Maria Torres 7.
Hooper’s 22, Styles Unlimited 7
HR: Alexus Hooper 20, Damara Akers 2.
SU: Kiley Casey 3, Caitlin Busby 2, Lani Taylor 2.
———
3rd-4th Grade Boys
Rives First State Bank 17, Universal Contractors 14
Rives FSB: Nick Laster 9, Trevor Pollack 4, Austin Morphis 2, Trey McClain 2.
UC: Carter Walton 8, Hayden Thrasher 2, Jaxon Crain 2, Carter Bloxom 2.
———
3rd-4th Grade Girls
Brooks Farms 18, Northwest TN Bonding 6
BF: Hadleigh Cary 10, Macy Little 6, Mary Grace King 2.
NWTNB: Marley Buchanan 4, Courtney Bloxom 2.
Union City First State Bank 20, Persnickerty’s 2
UCFSB: Gracie Master 6, Kasey Dwyer 4, Gracie Cole 4, Charlea Beth Wilson 2, Sadie Burress 2, Emma Johnson 2.
Persnickerty’s: Alexis Lewis 2.
Gallery of Style 14, Phi Sig 13
GS: Ali McReynolds 14.
PS: Kaylee Cook 6, Lauren Killebrew 4, Claire Coleman 2, Kaylee Hanks 1.
———
5th-6th Grade Boys
Obion Grain 37, Rainey Aerial Ag. 21
OGC: Isaac Darnall 25, Greg Nance 10, Cameron Kirk 2.
RAA: Parker Payton 8, Tyler Walton 6, Al Malone 5, Jack Moore 2.
Star Physical Therapy 34, Rockin Robin’s 20
SPT: Holden King 19, Braden Griffin 11, Jaxon Jones 2, Jay Ramsey 2.
RR: Colton Quick 9, Thomas Mathis 7, Collin Terry 4.
———
5th-6th Grade Girls
Dekalb 14, UC Nursing and Rehab 11
Dekalb: Kaitlyn Caldwell 6, Lauren Ivy 4, Micah Smith 2, Karoline Parker 1, Jeanna Woody 1.
UCNR: Ali Whaley 4, Madelyn Hogan 2, Kinley Isbell 2, Valerie Phipps 2, Destiny Akers 1.
TBBM Transport 15, Kizer Phar-macy 9
TBBM: McClay Ferrell 7, Madison Lucas 6, Cailynn Smith 2.
KP: Aubrye King 4, Destiny Miller 3, Montana Griffin 2.

Published in The Messenger 2.17.12

Leave a Comment