Obion County Youth Basketball

Obion County Youth Basketball

The following are the results from the Obion County Youth Basketball League games, played on Feb. 4.
1st-2nd Grade Boys
McCoy Medical 16, Bunge 11
McCoy: Jace Richardson 9, Mica Cavender 7.
Bunge: Ben Harris Kail 9, Alex Carpenter 1, Klay Caldwell 1.
Farm Bureau 31, Vaughan Electric 8
FB: Emerson Fussell 11, Warren Malone 7, Dallas Grimes 5, Ben Brady 2, Colton Shaw 2, Ethan Tolbert 2, Mason Hicks 2.
VE: Ethan Wade 3, Colby Terry 2, Dustin Pollard 2, Drake Terrell 1.
Zoo T’s 11, WeePlay 10
ZT: Nathan Hamilton 6, Braden Gailbraith 4, Chance Bumpus 1.
WP: Chandler Yates 5, Steven Gardner 3, Zach Phillips 1, Isaac Parnell 1.
———
1st-2nd Grade Girls
Foundation Bank 10, Hooper’s Repair 2
FB: Bryleigh Travis 7, Jill Caldwell 2, Madeline Foggie 1.
HR: Alexus Hooper 2.
Kohler 5, Styles Unlimited 4
Kohler: Maria Torres 3, Steffanie Mock 1, Malbree Clark 1.
SU: Caitlin Busby 2, Josie Giurien 1, Alexis Alexander 1.
———
3rd-4th Grade Girls
Gallery of Style 34, Persnick-erty’s 4
GS: Ali McReynolds 14, Kaylee Chitwood 8, Chloe Ragsdale 4, Abby Payton 4, Meagan Northam 2, Chase Aaron 2.
Per.: Kyliee Baggett 2, Alexis Lewis 2.
Phi Sig 13, NW TN Bonding 4
PS: Lauren Killebrew 4, Brilee Miles 3, Callie Cash 2, Mallory Ruddle 2, KayleeCook 2.
NWTNB: Courtney Bloxom 4.
Brooks Farms 10, First State Bank Union City 5
BF: Macy Little 6, Hadleigh Cary 2, Macy Grace King 1, Emma Garner 1.
FSB: Gracie Cole 3, Kasey Dwyer.
———
3rd-4th Grade Boys
Commercial Bank 26, First State Bank Rives 6
CB: Reed Logan 18, Jayce James 4, Hunter Lucy 2, Matthew Calhoun 2.
FSB: Austin Morphis 4, Jackson Summers 2.
———
5th-6th Grade Girls
Dekalb 19, TBBM Transport 7
Dekalb: Lauren Ivey 8, Jeanna Woody 7, Karoline Parker 2, Kattlyn Caldwell 2.
TBBM: Madison Lucas 3, McClay Ferrell 2, Madie McEwen 2.
UC Nursing and Rehab 14, Kizer Pharmacy 2
UCNR: Ali Whaley 4, Gracie Laster 4, Madelyn Hogan 2, Brianna Johnson 2, Destany Akers 2.
KP: Laney Priest 2.
———
5th-6th Grade Boys
Obion Grain Co. 36, Star Physical Therapy 18
OGC: Greg Nance 18, Isaac Darnell 10, Austin Cranford 6, Cameron Kirk 2.
SPT: Holden King 14, Braden Griffen 4.
Rockin Robin’s 22, Rainey Aerial Ag. 18
RR: Ryan Sutherland 6, Collin Terry 4, Will Jones 4, Vissering 4, Colton Quick 2, Thomas Mathiss 2.
Parker Payton 4, Jack Moore 4, Brycen Rainey 4, Tyler Walton 3, Jamison Albright 3.

Published in The Messenger 2.10.12

Leave a Comment