Honor rolls – Ridgemont & South Fulton elementaries

Honor rolls – Ridgemont & South Fulton elementaries

Posted: Wednesday, January 18, 2012 10:34 pm

The Messenger 01.18.12

Ridgemont Elementary School has announced the following honor rolls for the second nine weeks:
First Honor Roll
Second grade — Malbree Clark, Trent Cooper, Reagan Davis, Lindsay Donnell, Carmen Foley, Rosanna Gamble, Shantelle Inciong, Austin Janusz, Zachariah Jennings, Sabrina McGinnis, Steffanie Mock, Gavyn Ogden, Mary Pitts, Allyn Pounds, Michael Scates and Daniel Wright.
Third grade — Harlee Alexander, Dalton Bone, Jason Bone, Maleah Britton, Hailey Butler, Nick Chappell, Gage Covey, Kailyn Crawford, Daniel Cunningham, Ashlyn Floyd, Caleb Garland, Ana Guerrero, Madelyn Harris, Abby Hill, Katelyn Janusz, Tatiana Karathanasis, Dallas King, James Lawrence, Ambar Lopez, Kaitlyn Riley, Cameron Sadler and Blakelee Taylor.
Fourth grade — Olga Acevedo, Alec Britton, Logan Campbell, Adam Davis, Emma Garner, Monserrat Guerrero, Sauna Harwell, Macy Little, Austin Morphis, Landon Priest and Cecillia Ramirez.
Fifth grade — Haley Arthurs, Troy Davis, Lexi King, Kearston Lamb, Jaxon Moran, Cailynn Smith and Emily Taylor.
Sixth grade — Kayla Bryant, Paul Joe Cobb, Victoria Cochran, Grace Crockett, Julia Huang, Bobby McGinnis, Jose Morales, Kari O’Steen and Savannah Redding.
Seventh grade — Elizabeth Blackburn, Katelyn Kincade, Kristian King, Steven Langford, Cody Little, Emanuel Morgan, Brooke Morris, Macy Muirhead and Tucker Pounds.
Eighth grade — Michelle Andersen, Keaton Cooper, Samantha Davis, Andrew Glover, Haley Homer, Taylor Janusz and Mikayla Scillion.
Second Honor Roll
Second grade — Mattie Chambers, Ashton Chessor, Emma Ellis, Mayra Escabar, Andy Gonzalez, Danixa Hernandez, Tyreke Jenkins, Aspen May, Jose Nunez and Jacob Pool.
Third grade — Selena Acevedo, Hannah Arthurs, Thomas Burton, Alexis Cavender, Caleb Green, Amber Hayes, Carly Hicks, Courtney Higham, Kacey Kincade, Shayne Lyon and Rafael Thorpe.
Fourth grade — Lizbeth Acevedo, Charles Davis, Katie Hensley, Tina Huang, Mary Grace King, Nick Laster, Hayley Murdock, Ethan Screen and Codey Whitehead.
Fifth grade — Bille Bell, Ali Cooper, Justin Farrar, Kyle Frilling, Brooke Gutgsell, Cadin Perry, Paola Ramirez, Estefania Silva, Alejandra Thorpe and Allison Willis.
Sixth grade — Carly Bramlett and Rosa Morales.
Seventh grade — Kaitlyn Baucom, Kerrigan Davis, Luke Davis, Kaitlynn Donnell, Matthew Gansereit, Arturo Lopez, Austin Scates, Seth Simmons and Hunter Wilbanks.
Eighth grade — Macey Beeler, Sheridan Bugg, Elysse Gandy, Bethany Gutgsell, Andrianna Jordan, Kaelyn Puckett, Madison Shaw and Landry Webster.
———
South Fulton Elementary School has announced the following honor rolls for the second nine weeks:
Gold Honor Roll
First grade — Kenneth Abbott, Riley Alexander, Conner Allen, Tyler Bivens, Shaylyn Brown, Ellen Colston, Chris Copeland, Logan Cromika, Jayden Dean, Haley Enochs, Karlie Fields, Hanna Gilliland, Chandler Harmon, Landon Hauhe, Johnathon Henderson, Avery Hill, Emma Hodge, Lilly Holzner, Nicoria Jones, Karis Keith, Bryant Kimmons, Carl Anthony Lattus, Laila Lightner, Alejandro Lopez, Emily Meadows, Makenna Naugle, Alyssa Payne, Deniss Rico, Dylan Ruddle, Jami Swift, Allie Taylor, Emilee Vanbrocklin, Easton Walker, Jamie Whitehead, Addison Wilder and Alivia Williams.
Second grade — Tavian Alexander, Jennessa Balance, Natalie Bing, Kaylee Bridgewater, Chandler Douglas, Jay Thomas Downs, Riese Ellegood, Garett Ellis, Mason Gaskins, Sophia Hodges, Dylan Jackson, Ava Grace Long, Landon McKnight, Lilly Meeks, Abbi Nunnery, Haleigh Olds, Cooper Robertson, Kailey Shempert, Anna Grace Spivey, Jacob Stiner, Morgan Stubblefield, Abby Walker and C.J. Williams.
Third grade — Elizabeth Archie, Hunter Babbs, Drew Barclay, Destiny Brown, Jake Clapper, Claudia Colston, Halle Gore, Michelle Henderson, Mary Jean Ivie, Balie Lester, Jake Lilly, Cade Malray, John Grant McConnell, Bryce McFarland, Grace Ann Merritt, Jonathan Morris, Lukas Moss, Angel Overcast, Garrett Slaughter, Kelli Swift, Caitlyn Toombs, Stacia Walker, Russell Webber and Courtney Wherry.
Fourth grade — Grant Bivens, Jenny Beth Brundige, Cody Collier, Emily Gaskins, Riley Joyner, Olivia Murphy, Abby Potts, Kyle Ward and Ocean Winstead.
Fifth grade — Payton Allen, Owain Balance, Blake Johnson, Erin McDaniel, Karlee Meadows, Sharon Noah, Carly Robertson and Tyler Spivey.
Silver Honor Roll
First grade — Lauren Ivie, Bryanna Johnson, Tolesha Mason, Maddie Puckett and Joshua Wecker.
Second grade — India Copper, C.J. Goodman, Dakota Irvan, Zari Jackson, Quinn Lyons, Spencer Quillen, Pieper Roenicke, Jayde Smith, Kevin Vanbrocklin and Abby Wieber.
Third grade — Peyton Brandon, Brock Brown, Jalen Cross, Caitlin Harrison, Tyler O’Neal, Jarian Taylor and Rider Whitehead.
Fourth grade — Sheridan Boyd, Beau Britt, Amelia Brown, Bryce Cooley, Mason Hodges, Austin Maldonado and Taryn Osteen.
Fifth grade —  Alexis Brown, Breeanna Clark, Audri Ann Hill, Tommy Jones, Haleigh Joy, Savannah Marks, Joseph Mcintyre, Autumn Murphy, Crissy Purcell and Anna Simmons.

, ,

Leave a Comment