Skip to content

Full TSWA All-State (Class 1A-2A) Football Teams

Full TSWA All-State (Class 1A-2A) Football Teams
TSWA All-State Football
Class 1A
Offense
QB — Bunkie Vanskiver (Greenback)
QB — Tyler Rice (Wayne County)
QB — Josh Blake (Grace Baptist Academy)
RB — David Jones (South Pittsburg)
RB — James King (Manassas)
RB — Kevin Ashabraner (Jo Byrns)
RB — Ethan Tummins (McEwen)
RB — Jonathan Lewallen (Oneida)
WR — Dominic Kimble (Lake County)
WR — Cory Nelson (Eagleville)
WR — Chase Vogt (Greenback)
TE — Brent Ford (Trousdale County)
OL — Justin Runions (Mt. Pleasant)
OL — Will Arnold (Union City)
OL — Matthew Bohler (Jo Byrns)
OL — Koty Duncan (Oneida)
OL — O.C. Brown (Manassas)
OL — Trevor Barnes (South Pittsburg)
ATH — Colton Speed (Union City)
ATH — Carlos Young (Lake County)
ATH — Blaze Eaton (Watertown)
K — Josh Lenoir (Trinity Christian)
Defense
DL — Preston Gilbreath (Mt. Pleasant)
DL — Josh Cunningham (Trousdale County)
DL — Justin Terry (Oneida)
DL — Nick Lennox (Watertown)
LB — Tyler Richardson (Knoxville Grace)
LB — Chase McMullen (Greenfield)
LB — Devin Brunsvold (Middle TN Christ.)
LB — Austin Dillon (Trousdale County)
LB — Jacob Fussell (McKenzie)
LB — Jackie Miller (Greenback)
LB — Dylan Fleming (Jo Byrns)
LB — Montrell Mitchell (South Pittsburg)
DB — David Amos (Knoxville Grace)
DB — John Johnson (McKenzie)
DB — Joey Cox (Trousdale County)
DB — Jabriel Washington (TCA)
DB — TayVaughn Wynn (Lookout Valley)
P — Jared White (Trousdale County)
Class 1A Coach of the Year
Kevin Creasy (Trousdale County)

Class 2A
Offense
QB — Jake Overbey (USJ)
QB — Ty Fields (Upperman)
QB — Justin Coleman (Milan)
RB — Ben Cunningham (Goodpasture)
RB — Jobronski Gilbert (Milan)
RB — Jaron Toney (Alcoa)
RB — Joe Muir (Marion County)
FB — Taharin Tyson (Alcoa)
WR — Danny Smigelski (USJ)
WR — Sam Thompson (Alcoa)
TE — Zaccheus Mason (CPA)
OL — Mason Sharp (Lewis County)
OL — Michael Baker (Westmoreland)
OL — Cole Webster (Boyd-Buchanan)
OL — Davie Miller (Camden)
OL — Jeff Hickman (Alcoa)
OL — Jeremiah Vivio (Goodpasture)
ATH — Cody Jones (JCS)
K — Danny Kim (Camden)
Defense
DL — Tyler Robinson (Alcoa)
DL — Cody Rogers (Milan)
DL — Chanz Swartz (Stewart County)
DL — Adrian Womac (Alcoa)
DL — Jeff Orr (CPA)
LB — Ethan Cooper (JCS)
LB — Seth Emery (Boyd-Buchanan)
LB — Matthew Pittser (Gatlinburg-Pittman)
LB — Dee Herbert (Alcoa)
DB —Chase James (Alcoa)
DB — Cody Anderson (Smith County)
DB — Kane Crowell (Lewis County)
DB — Ben Johnson (Fairview)
ATH — Michael Poarch (Tyner)
P — Eric Pritchett (Stewart County)
Class 2A Coach of the Year
Gary Rankin (Alcoa)

Leave a Comment